Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia Photoshopa – czyli jak to zrobić w Ps
Żeby już nie zaśmiecać wątku @tsergairl założyłem nowy temat odnośnie porad obróbki zdjęć w Ps

Idea tego tematu jest taka żeby w jednym miejscu znaleźć poradnik i sposób obróbki zdjęcia krok po kroku, co otworzyć, jak zapisać, w którym miejscu znajduje się konkretne narzędzie itd.Celem poradnika będzie, w jaki sposób można łatwo uzyskać żądany efekt na zdjęciu bez wyważać już otwartych drzwi – mam nadzieję ze będą pytania i co najważniejsze chętni do udzielenia pomocy.
Jeśli temat się rozwinie to myślałem o podziale na konkretne tematy takie jak:

Efekt starej fotografii
Korekcja niedoświetlonych zdjęć
Portret itd.
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
Na początek
EFEKT STAREGO ZDJĘCIA

.pdf   MagiaPhotoshopa.pdf (Rozmiar: 477.89 KB / Pobrań: 157)
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
Przykleilem coby był widoczny Oczko
Dzięki Morfeusz i zachęcam innych do dzielenia się Tutkami Oczko
Odpowiedz
Cytat:Przykleilem coby był widoczny Oczko
Dzięki Morfeusz i zachęcam innych do dzielenia się Tutkami Oczko

@kain, nie ma sprawy
Mam nadzieję, że temat będzie się cieszył zainteresowaniem, – po co tracić czas na wymyślanie czegoś, kto już to wymyślił Uśmiech
Pierwszy Tutek trochę nieudany, ale trzeba na to więcej poświęcić czasu może później uda mi się dopracować lepsze instrukcje B)

Edite:
Jeśli temat będzie się cieszył zainteresowaniem to z czasem będzie można podzielić tematycznie żeby zajrzeć w konkretny Tutek, który będzie nas interesował
Np.
Retusz portretu
Krajobrazy
Fotomontaż itd.
Odpowiedz
Nowy Tutek Uśmiech

Zmiana koloru oczu

.pdf   ZMIANAKOLORUOCZU.pdf (Rozmiar: 157.65 KB / Pobrań: 73)
Odpowiedz
jesli mozna wtrącić , pomysl super, ale wykonanie za ardzo pochlaniajace, mam na mysli te pdfy

uwazam ze stworzenie działu Obróbka zdjęć (grafiki) to lepszy pomysl, a nim tematów tworzonych np tak;

[PS] Zmiana koloru oczu.
[GIMP] Zmiana faceta w kobite

itp

juz udowadniam dlaczego

otóż obczytałem tego tutka o oczach i mysle ze moj sposob jest inny, i chetnie sie z nim podziele, ale zapomnijcie ze bedzie mi sie chcialo kombinowac z tworzeniem pedeefów :-)

teraz jeszcze wpadlem na pomysl aby za ów nawiasem albo w nawiasie dodac jeszcze cos a\'la P, S, Z , poczatkujacy , Średnio zaawans, Zaawans

zatem tematy w dziale mozna by bylo tytulowac:

[PS-S] Zmiana koloru oczu,
no i potem juz na czysto w temacie edytowac swoj pomysl, czekac na opinie, pomysly lub poprawki innych

ale to tylko moja sugestia :-)

T

ps
moja zmiana koloru oczu bazuje na szybkiej masce i mieszaniu warstw ,bez kombinacji z suwakami doboru koloru :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
To nie rób pdf\'a tylko napisz posta co za problem Oczko
Jak się tutki rozmnoza to się poprzenosi Oczko
Odpowiedz
aaaaa no to ok, bo myslalem, ze pdf jest zoobowiazujacy :-) , ale jak nie no to inna gadka :-)
Odpowiedz
Cytat:Nowy Tutek Uśmiech

Zmiana koloru oczu

DPP_2842a.jpgZMIANAKOLORUOCZU.pdf[/attachment]

ok to jadziem , zakladam, ze Ci co poprobuja mojej wersji juz troszczke znaja PSa, wiec nie bede sie rozpisywal co gdzie jest w programie
1) po otwarciu zdjecia przechodzimy na szybką maskę
2) kolor czarny, twardosc pedzla na 50 %, wielkosc pedzla okolo 1/3 wielkosci tęczówki
3) zamalowac całą teczówke
4) wyjsc z szybkiej maski ,
5) shift+Ctrl+I (litera \"i\")
6) utowrzyc nową warstwę
7) wybrac kolor z palety barw
8) zamalowac zaznaczenie, zmienic mieszanie na \"Nakładke\"
9) krycie warstw wg uznania

gotowe

:0)

wszystkie kolorane oczy w moim tasiemcu tą metodą :-)

Dziadek
Odpowiedz
Koledzy, ja zrobiłem to akurat w PDF, bo mi w danym momencie było łatwiej i szybciej przygotować pierwszy Tutek dla zachęty i zainteresowania – idea jest taka: jak to zrobić krok po kroku wraz ze zdjęciami - łatwiej się przyswaja taki instruktaż, jeśli jest zrzut z ekranu, B) oczywiście każda forma jest dozwolona, ważne żeby to było czytelne a nawet możliwość wydruku czy zapisania na własnym PC. Uśmiech

@tserga, na samym początku wspominałem, że można by było podzielić na różne działy - zobaczymy czy będzie zainteresowanie, że strony czytaczy no i tych, co będą pisać takie Tutoriale Uśmiech

Pozdrawiam,
M.

PS
@tserga, dzięki za przedstawienie własnej metody - Każdy sposób jest ważny można zweryfikować swój i jeśli to możliwe to udoskonalić a przede wszystkim skrócić czas pracy Uśmiech
Odpowiedz