Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ilość zdjęć dla Pary.
Ile średnio zdjęć \"produkujecie\" podczas obsługi jednej pary?
Oczywiście wszystko zależy od ilości etapów, ale przykładowo - ile zdjęć z sesji plenerowej, ile ze ślubu, ile z wesela, ile do albumu?
Są też różne pakiety (złote, platynowe...), które oferują różną liczbę zdjęć.
Ale jak to wychodzi tak średnio u Was? Czy kiedyś wyszło Wam mniej zdjęć niż powinno? :ohmy:
Odpowiedz
ooo konkretne pytanko..Uśmiech
ilość wszystkich zrobionych zdjec również zalezy o której mamy początek uroczystości (wizyta u Pana Młodego-zazwyczaj) ale średnio do domu przywoże ok. 1400 fotek(z czego 300 odejdzie) - (oczywiscie na paru calach ekranu nie zobaczy sie czy te zdjecie jest idealne czy nie ale w trakcie wesela(jak wszyscy napewno) mam pare min przerwy to przegladam i \"delete\" B) mam zwyczaj ze sesji duzo nie robie - ale sadze(ja tak robie) ze 200 to minimum...
oraaz najważniejsze...tak zdażyło sie że mało fotek ale tylko ja o tym tylko wiedziałęm a Oni byli zadowoleni (bardziej niz inni Zdezorientowanyilly: ) to nie byla moja wina tylko ich bo wesele było \"...\" chyba ze chcieli by miec smutawe wesele...pozdrawiam...ciekaw jestem jak inni to ogarniaja...?? Szczęśliwy
Odpowiedz
Moja przygoda z fotografią jest dosyć krótka, więc niestety nie mogę się wypowiedzieć na ten temat. Ale mam w planach kilka wesel jako drugi fotograf, jak nabiorę doświadczenia to pochwalę się swoimi spostrzeżeniami
Odpowiedz
Karczi mam do Ciebie pytanie i te 1100 fotek masz RAWY i wszystko wywołujesz ??
Canon 50D + Canon 70-200 f/4 + samyang 8mm + manfrotto + blenda
Odpowiedz
dar_son -wszystkie nie sa w raw - jedynie całty plener - cały kościół (na życzenia pod kościołem zmieniam na JPG wraz z kartą) no i staram sie również wybrać najważniejsze momenty na sali i zrobić je w raw (oczywiscie te które mam zamiar wywołać no i obrobić...zależności od tego ile Para zechce...czasem tylko 20 a czasem 200...no i oczywiscie czy Para zechce fotoksiązke itp...pozdrawiam
Odpowiedz
na sali w jpg jak robisz ustawiasz własny balans bieli rozumiem bo na auto to raczej bieda Oczko
Canon 50D + Canon 70-200 f/4 + samyang 8mm + manfrotto + blenda
Odpowiedz
dar_son napisał:
Cytat:na sali w jpg jak robisz ustawiasz własny balans bieli rozumiem bo na auto to raczej bieda Oczko

No niestety ale canonowy auto balans bieli jest najbardziej nieudaną rzeczą w tych aparatach. Napewno ustawia własny bo na auto za wiele by z tego nie było, chyba, że nie ustawia i potem w PS nakłady kolory od nowa xD
Odpowiedz
oczywiście ze własne ustawienia bieli mam...za duzo miałbym roboty zebym musiał to robic w domu...ale nie powiem czasem zaskakuje mnie automat - kiedy mam czas to próbuje rózne ujecia..i naprawde wychodzi tylko ze mniej wiecej wiem na jakiej sali moge to zroic... :woohoo:
Odpowiedz
Ile zdjęć?
Kwestia \" dogadania\" się ile para młoda chce.Ja proponuje 40,60,80, na papierze+ reszta na DVD.
Na DVD w zależności od kiedy zaczynam focić, czy to ma być sam kościół,czy od przygotowań do oczepin, czy z plenerem.Wszystko zależy od całej imprezy. ( 400-700 na DVD)
Odpowiedz
Karczi napisał:
Cytat:ilość wszystkich zrobionych zdjec również zalezy o której mamy początek uroczystości (wizyta u Pana Młodego-zazwyczaj) ale średnio do domu przywoże ok. 1400 fotek(z czego 300 odejdzie)

no to chłopie musisz się trochę nalatać, a oddajesz na papierze czy tylko DVD?
Odpowiedz