Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wasz pierwszy fotograficzny raz.
Cytat:To co odradzam to start jako główny fotograf ślubny (pierwszy raz) na ślubie u znajomych. Jeśli ktoś nigdy wcześniej nie występował w tej roli to sugeruję dobrze się zastanowić bo znajomi mogą przestać być znajomymi...
Pozdrowienia,
D.C.

eee tam, tak strasznie nie bylo Uśmiech moj pierwszy slub robilem sam u obcych ludzi z polecenia pro fotografa.. ale on zna cala moja fotograficzna historie, bo sam zalatwial mi kilka lat temu analoga Duży uśmiech wiec wiedzial, ze sobie poradze. Uśmiech Nie powiem, ze poradzilem sobie jakos extra (przynajmniej ja nie jestem zadowolony w 100%), ale mlodzi sa bardzo zadowoleni - i to sie liczy. Oczko
http://www.BlancLumiere.pl - stronka w budowie, wiec zapraszam na bloga.
Odpowiedz
Witam!
Zaczynam przygodę z fotografią ślubną. Dzisiaj kupiłem Canona 50d, myślę, że za atrakcyjną cenę - 2 999 zł (http://allegro.pl/okazja-koniecznie-...668549947.html)
Niestety mój budżet nie może przekroczyć 5 000 zł.

Wstępnie skompletowałem sprzęt:
- Obiektyw Canon EF 50mm f/1.8 II
- Karta pamięci Kingston CF 16GB Elite Pro 133x
- Grip ALPHA Digital BG-E2 ewentualnie używany Canon battery pack BG-E2N
- Lampa błyskowa NISSIN DI622 CANON

Jeden obiektyw to zdecydowanie za mało, więc proszę o radę jaki obiektyw moglibyście mi zaproponować za ok 800 zł (może być używany)
Ewentualnie wdzięczny byłbym za rady i komentarze odnośnie tego zestawu jaki wymieniłem powyżej. Pozdrawiam
Odpowiedz
Pytanie brzmi: obiektyw ma byc szeroki czy tele?
Odpowiedz
jak na ślubniaki to najtańsze minimum to tamron 17-55/2.8
Odpowiedz
Się tak zapytam, a zapasowe body masz? Jeszcze piszesz że aparat z allegro, czyli używany. I może mieć już wyklepane 149000 zdjęć.
Jedna karta. Błąd. A jak się zepsuje? Lepiej mieć więcej mniejszych, niż jedną dużą.
Jeśli masz zamiar zajmować się tym zawodowo, nawet nie myśl nie mieć obiektywu 17mm, a nawet mniej na cropie.
Jeśli podchodzisz do gości z aparatem, zaczynają zachowywać się sztucznie. Uśmiechy, objęcia itp. Dobrze mieć coś dłuższego, np. 70-200. Robisz zdjęcia z oddali, goście o tym nie wiedzą, i foty wychodzą naturalnie.
Odpowiedz
Cytat:- Obiektyw Canon EF 50mm f/1.8 II
Af w tym szkle pozwoli Ci uzyskać z 30% udanych zdjęć więc nawet o nim nie myśl jako sprzęcie weselnym ... To tylko taka przynęta coby człowiek za małe pieniądze zobaczył jaką jakość dają stałki 10x droższe :-)
Odpowiedz
Dzięki, chyba rzeczywiście zrezygnuje z tego Canona 50, a kupie Tamrona 17-55/2.8. A jaka szybkość karty byłaby optymalna dla 50d? A jak z lampą? Może być NISSIN DI622?
Odpowiedz
karta nie musi być demonem prędkości - ja używam CF Pretec 233x i sprawdzają się (nie filmuję)
Przy ślubniakach uważam lampa musi być pewnym i niezawodnym urządzeniem - nissin odpada - bedą problemy na weselichu w ciemnych pomieszczeniach. Do doświetlania w dzień też nie zda egzaminu bo nie ma hss. Poleciłbym jednak 580EXII
Odpowiedz
Za Vitkovem ... tylko 580EXII Przy takich fuchach, sprawne i niezawodne wspomaganie AF, Hss gdy trzeba i sensowna moc, w nic innego bym nie wchodził zwłaszcza, że chcesz kupić szkło z wiertarką :-)

Ps. Mówimy chyba o Tamronie 17-50 bo 17-55 to Canon albo Nikon :-)
Odpowiedz
Cytat:Mówimy chyba o Tamronie 17-50 bo 17-55 to Canon albo Nikon :-)
oczywiście, że tak - od kiedy go sprzedałem zapominam jak mu było na imię Uśmiech
Odpowiedz