Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini Studio
Co do lamp to wszystko zależy od tego co chcesz focić i jakie efekty uzyskać. Na początku nie ma co galopować z lampami jak bedziesz odpalał 2 na raz z roznymi nakladkami to i tak cieżko na poczatku ogarnąc ile swiatła leci z której i czy to swiatło się uzupełnia na modelu czy w niektorych miejscach sumuje. Spróbuj poszukac jakiegoś studia w okolicy albo kogos kto organizuje kursy z foto studyjnej, fakt costam wydasz ale bedziesz zupelnie inaczej podchodził do wyposazenia tzn zobaczysz co jak swieci i jaki efekt jest na focie przelozysz na to co chcesz i łatwiej wtedy cos kupić.
Odpowiedz
Hmm to co wybrałem to akurat wiem, ze się przyda z doświadczenia. Problem w tym ze do tej pory używalem podobnego sprzętu w otwartym terenie, i tak w dużej części zostanie. Natomiast nowością jest zamknięcie się z tym w 4 ścianach bez zastanego. Z tad moje pytania.
Odpowiedz
Ja mam małe studio 3,90 x 4,30. Z wyposażenia, to:
- 2 lampy Quantuum S400
- 2 softboxy 120x30
- 1 beauty dish 50cm + dyfuzor + plaster miodu
- parasolki srebrne i białe (w sumie, to ciagle nie mam czasu ich potestowac... ale byly tanie wiec walic to Oczko)
- radiowy system Pixel, ktory jak narazie nie chce dzialac z lampami w studiu (za to idealnie działa z moja systemowa 580EXII). Moze popełniłem gdzies błąd, ale nie wydaje mi sie...
- 3 tła polipropylenowe czarne/brazowe/biale
Sciany pomalowalem na szaro, na podlodze czarna materiałowa wykładzina.

Wiadomo.. to tylko poczatek.. tymczasowo nie potrzebuje niczego wiecej, ale przede wszystkim chciałbym wieksze pomieszczenie. Marzy mi sie szerokie min. na 7-8m, długie na jakieś 12-15m i wysokie na 5m. Nie pytajcie dlaczego Oczko W sumie odpowiedz powinna nasunac sie sama. Oczko

Do tego szybka fota studia, gdzie skonczylem montowac wiekszosc sprzetu zaraz po dostawie Oczko Jeszcze bez teł, biurka i z wielkim bałaganem Duży uśmiech

http://www.BlancLumiere.pl - stronka w budowie, wiec zapraszam na bloga.
Odpowiedz
Które wyzwalacze radiowe Pixela posiadasz te z E-TTL czy bez?
Sam się zastanawiam nad tymi Pixelami E-TTL do wyzwalania quantuumów w plenerze z czasami mniejszymi niż x-sync, tylko właśnie opinie są podzielone podobno z serią R+ działa. Ty piszesz że z S nie zaczynam mieś mętlik w głowie, a na Pocket Wizardy mnie nie stać :-)
Odpowiedz
Cytat:Które wyzwalacze radiowe Pixela posiadasz te z E-TTL czy bez?
Sam się zastanawiam nad tymi Pixelami E-TTL do wyzwalania quantuumów w plenerze z czasami mniejszymi niż x-sync, tylko właśnie opinie są podzielone podobno z serią R+ działa. Ty piszesz że z S nie zaczynam mieś mętlik w głowie, a na Pocket Wizardy mnie nie stać :-)

a czort go wie jasnie Panie, czy to ten Pixel co E-TTL na tacy podaje. Potem sprawdze Oczko

No Pocket Wizard, to bajeczka, ale tyle kasy wydac nie omieszkam.
http://www.BlancLumiere.pl - stronka w budowie, wiec zapraszam na bloga.
Odpowiedz
proszę pokazać zdjęcia studia, tak abyśmy mogli zobaczyć jak ono wygląda.
Odpowiedz
BlancLumiere 3posty wyżej i prawie rok temu zalaczyl fotkę.
Odpowiedz
i jakich zakupów dokonałeś kain? w końcu R+600ws dual power?
Odpowiedz
tak a do tego R+300ws dual power
Odpowiedz
Kain, trochę czasu minęło od ostatniego posta powiedz mi jak ci się robi na takim metrażu zdjęcia? Właśnie jestem na etapie remontu bardzo podobnego metrazowo pomieszczenia i zastanawiam się czy będzie ok...

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu