Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini Studio
mam zagwozdkę :-)
Pomieszczenie niewielkie (około 4,5/4 metry przy 3,5 m wysokości) niby za małe ale jak jest, to aż żal nie wykorzystać :-)
I teraz dylemat co tam wsadzić?
Jak na razie (biorąc pod uwagę że chcę mieć możliwość w każdej chwili spakować zawartość i iść w plener) zastanawiałem się nad
1x Quantuum R+ Dual Power 600Ws
1x Quantuum R+ Dual Power 300Ws
Pixel Knight TR332 do wyzwalania powyżej czasu synchro w terenie
Mam 2 lampy E-TTL\'owe więc do dopalenie tła czy innych wynalazków w sam raz
Do tego
Softbox 60x60 + grid
Softbox 80x120
Okta 120cm + grid
parasolek mam parę

Powiedzcie coś bo gryzę się z tym już 2gi tydzień ;-)
Odpowiedz
Aj aj nikt mnie biednemu nie doradzi ? :-(
Odpowiedz
Żebym ja tylko wiedział co doradzić Duży uśmiech Nie orientuję się w całym oświetleniowym szicie aż na tyle aby komuś radzić Uśmiech
Odpowiedz
ja Ci powiem tak lampa +blenda...i dobrze będzie a na poważnie jesteśmy na to za słabi jak widać.

Myślę ze warto kupować pomału tak aby eksperymentować , wiedzieć czego brakuje... i pożyczaj na probe...warto jeśli masz takie możliwości.
Odpowiedz
Hmm to co wymieniłem to wiem, że mi potrzeba jeno się zastanawiałem czy te 600Ws nie będzie za dużo w tak małym pomieszczeniu
Odpowiedz
piezak nie cuduj Oczko
na poważnie to ja widzę, że poprostu nie zajrzała tu jeszcze osoba, która zajmuje się fotografią studyjną i ma w tej kwestii coś mądrego do powiedzenia i doradzenia.
Lepiej nie napisać nic jak doradzić kainowi jakąś głupotę Język ...Np. modelka rozebrana a kain lampy owija bo za mocno błyskają Oczko Oczko Oczko i potem by pomstował na Canoniarzy Oczko
Odpowiedz
Dziennik kapitański
wpis pierwszy
lampy testować na ubranej Kobicie :-P
Odpowiedz
huh Duży uśmiech

Ewentualnie z tego co mi wiadomo są lampy z regulacją mocy, więc skoro wydaje Ci się, że tamte mogą być za mocne...To może warto poszukać takich?
Odpowiedz
Kurde ciasno jak cholera. Robiłem w nieco wiekszym pomieszczeniu i fajnie ze było ale komfort pracy na poziomie miernym tymbardziej ze inne graty tez trzeba gdzies trzymac
Tło, modelka z metr od tła, i zostają Ci 3 metry a przy samej scianie nie bedziesz robił, bedziesz miał problem z całą postacią a na szerokim kącie czesto wyjedziesz kadrem poza tło i szopowanie boków po fotach. Problem też pojawia się jeśli bedziesz chciał użyc światła bocznego, ze o 2 bocznych nie wspomnę. Statyw stoi jakies 30-50cm od sciany do tego softboks + kawał lampy i juz masz metr, z drugiej strony to samo i dla modelki pozostają Ci 2 metry. Przy statycznych od biedy ujdzie ale jak ma wykonywac jakieś ruchy czy inne wygibasy bedzie nieco gorzej. Oczywiscie zrobić się da ale jak wejdziesz do czegoś większego dopiero poczujesz komfort.
Co do staffu. W nieco wiekszym pomieszczeniu dają radę 2x300 + 2x 200-250 na tło lub jako kontry ale cos mocniejszego moze czasem sie przydać przy mocnym domknięciu lub fotografii z blizszej odległości i dużą głębią. Moca zawsze możesz zjechać więc nie ma się czego bać 600tek.
Zamiast grida do okty brałbym drugiego grida do softa80x120 przy postaciach bedzie bardziej potrzebny niz na okcie
i nie wiem czy zamiast 80x120 nie lepiej kupić coś węzszego typu 40x180 + grid do zabawy swiatłocieniem.
I kombinuj nad wiekszym pomieszczeniem, pierwsze poł roku to euforia focenia w studiu a pozniej dopiero zaczniesz czuć braki. A najlepiej sie uczyć w miejscu do tego idealnie przystosowanym (czym małe pomieszczenie niestety nie jest) bo nie bedziesz nabierał złych nawyków Uśmiech no ale lepiej cwiczyć w małym niz wcale Uśmiech
Odpowiedz
Inne graty mam gdzie trzymać, pomieszczenie jest z aneksem na trzymanie pierdółek ;-P
No właśnie się zastanawiałem między 80x120 a 40x180, wygląda że pójdę za dobrą radą i wezmę 40x180 z gridem.
Grid do okty jednak zostaje strasznie mi się to ostatnio spodobał taki układ
Pomieszczenie wiem, że małe ale na razie nie stać mnie na większe ;-)
Ale jak się przyjmie pomysł to mam opcje przerobić je na 4,41x7m wtedy będzie większe pole do popisu, niby dalej wąsko ale już będzie jakieś sensowniejsze odejście.
Najchętniej w takim razie wziąłbym 2gą 600Ws zamiast tej 300Ws tylko nie wiem czy starczy kaski ;-(
Dzięki za radę jak Ci coś jeszcze przyjdzie do głowy to pisz
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu