Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Eqs] Siano
Cytat:no ale z tego co napisałeś wynika to, że być może nie przeczytałeś tego co przeczytali ci, którzy wykazują błędy na twoim zdjęciu Oczko chyba, że błędy, które wyłapują wynikają z ichniego doświadczenia, a nie z wiedzy nabytej w toku lektury. Dlatego zadałem pytanie, skoro jest takowa wiedza, czemu jej nie spisać ? Oczko

@kris-wiedza jest spisana ale nie ma gotowej recepty na każde warunki oświetlenia i to nie tylko w grę wchodzi oświetlenie jest też matryca i obiektyw cała elektronika w aparacie ten sam model aparatu może robić różne zdjęcia mimo tych samych ustawień B) doświadczenia nie zastąpisz żadną teorią.

Czytając przepisy drogowe i wykucie ich na pamięć nie zrobi z Ciebie mistrza kierownicy Uśmiech Oczko
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
ale jak uderzysz w słupek to wiesz czemu - doświadczenia nie trzeba do tego aby wiedzieć, że w słupek uderzać nie można Oczko
Odpowiedz
Ale żeby tylko słupek lekko tracić tak aby Cię nie spowolnił, ale jednocześnie przemknąć na tyle blisko coby zaoszczędzić pól sekundy na zakręcie to cała wiedza Ci na nic bez potężnej dawki doświadczenia Oczko
Odpowiedz
no wiesz, trudno mi polemizować z powyższym używając retoryki drogowej - niemniej jeśli do \"poprawnej\" jazdy samochodem potrzebna jest umiejętność trącania słupków to ok Oczko
poza tym jeśli już wiesz, że aby zrobić coś (w sumie to nie wiem co) trzeba tak podjechac do słupka aby go lekko trącić, ale na tyle lekko aby mnie nie spowolnił to już wiem - a kolejny milion prób spowoduje, że się tego nauczę, albo zrozumiem Oczko

ok, idę na grilla - 8 osób - 5 artystów, będzie ciekawie hehe - miłego wieczoru.
Odpowiedz
Kris ale nie chodzi tylko o poprawną jazdę tak jak i nie chodzi tylko o poprawne zdjęcie ;-)
Odpowiedz
Widać kris nie zrozumiał metafory – a myślałem, że najprostszy przykład z życia będzie jasny i zrozumiały, a jednak się myliłem Oczko
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
Bardzo Dziękuje za komentarze do zdjęcia i postaram się nie popełnić tych samych błędów ! :>
Odpowiedz
Cytat:Widać kris nie zrozumiał metafory – a myślałem, że najprostszy przykład z życia będzie jasny i zrozumiały, a jednak się myliłem
o matko Oczko
Cytat:Kris ale nie chodzi tylko o poprawną jazdę tak jak i nie chodzi tylko o poprawne zdjęcie
no ale w czym jest problem, aby wykazać co sprawia, że ta fotka jest bardziej niż poprawna, a ta już nie ? Oczko to jest jakaś magia ? czy w pewnym momencie staje się to wszystko już tylko subiektywne, no ale trudno to przyznać ?
Odpowiedz
[quote=\"kris\" post=11167]a ja się tak zastanawiam, jak czytam te wszystkie porady i opinie na temat zdjęć, czemu to jest tak, że porady \"dostaje\" się dopiero jak się wykona i pokaże jakieś zdjęcie, a nie ma gdzieś tego spisanego, że zdjęcia robi się tak, tak i tak. Wtedy nie było by już kłopotu. Każdy by to przeczytał i nie musiał pokazywać zdjęć, bo sam mógłby doczytać co zrobił źle i poprawić następnym razem Oczko

Kris przepisu na dobrą fotkę nigdzie nie znajdziesz, są tylko dobre fotografie. Można tylko analizować po fakcie co czym powinno się jeść, i uczyć się na błędach. Profi z setki wybierają jedną czy dwie. Dobrze jak z sesji fotograficznej możesz coś wybrać co by cię satysfakcjonowało
Ucz swoje dzieci fotografii. Będziesz pewny że one nigdy nie będą mieć dość pieniędzy by kupić narkotyki Uśmiech
Odpowiedz
kris - jest cała masa książek i poradników zarówno w formie tradycyjnej jak i informacji na stronach www. Forum jest od tego aby dyskutować o fotografiach wiec nie oczekuj ze tu znajdziesz poradniki. Poczytaj zrób fotkę i ciesz się ze masz mistrzowskie zdjęcie - opinii innych nie potrzebujesz bo przecież przeczytałeś już wszytko - nie tedy droga - to nie takie proste
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu