Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświetlenie studyjne
Temat zaczął się na shoutboxie ale za sugestia Kaina przenoszę go tutaj.

Zastanawiam się nad zakupem niedrogich lamp studyjnych do zastosowania czysto amatorskiego. Nie mam studia, powierzchnia jaka mogę wygospodarować to jakieś 3.5 na 4 metry (może być więcej jeśli będę strzelał z przedpokoju) i niewielkie doświadczenie (niecały rok zabawy lustrzankami). W drodze do mnie jest już statyw pod tło które zamierzam zakupić i jedyne czego będę potrzebował jeszcze do szczęścia to właśnie lampy. Nie chcąc narażać się na ciche dni w domu rozglądam się po chińszczyźnie jakiej pełno jest na rynku. Myślałem nad:

ebay

jessops - to już praktycznie z cichymi dniami

Dziadek zaproponował to:

ebay, światło stałe

Nie będę ukrywał ze opcja pierwsza najbardziej mi pasuje pod względem finansowym zwłaszcza że mogę kupić taki sam zestaw, tyle że używany za około 150 funtów.
Odpowiedz
Pierwsza opcja odpada regulacja mocy w zakresie 1/1 - 1/8 to zdecydowanie za mało zwłaszcza przy niewielkich pomieszczeniach
Druga opcja już lepiej 1/1 - 1/16 ale mocowanie z kosmosu, jednak najtaniej i najróżnorodniej jest w zamiennikach Bowensa
Światło stałe zapomnij, chyba ze do zdjęć przedmiotów na eBay

Nie wiem czy nie lepiej przy takich ograniczeniach (zwłaszcza jak masz jakiegoś speedLighta) pójść w stronę akcesoriów do błyskałek naaparatowych np mocowanie boowens dla speedligtów i tp + jakieś YN 460II

Plusem rozwiązania w stylu strobist jest to że możesz swoje studio wsiąść w plener
Odpowiedz
Z chińszczyzny polecę minimum to:
http://www.foto-tip.pl/sklep/lampa_study...-1416.html
Mam 2x PT200, studio 4x4 i z założonymi gripami i innymi modyfikatorami, czasem jest słabo. Ale portretów nie robię. Tylko foto małych przedmiotów.
Odpowiedz
To ja polecę to http://www.foto-tip.pl/sklep/lampa_study...p-947.html
Mam to w wersji z akumulatorowym zasilaniem i bardzo sobie chwalę a ustawianie mocy potencjometrem jest o niebo wygodniejsze od guzików :-)
Odpowiedz
Ale jedna sztuka kosztuje 270 funtów a wypadałoby mieć ze 2 czyli są poza moim zasięgiem.
Odpowiedz
Lepiej mieć na początek jedną sensowną niż dwie do niczego ;-)
Zresztą zawsze sobie możesz doświecić blendą albo lampą naaparatową :-)
Odpowiedz
W sumie to tez jest jakiś pomysł. A co sadzicie o tym?
SQ-201
Odpowiedz
bardzo wiele portretów zrobisz jedna lampa z dishem - taki zestaw robi cuda
Odpowiedz
Za Vitkovem raczej postaw na R+300 + Dish
200 to IMHO maławo, a parasole szybko Ci się znudzą jak nie będziesz miał nic innego
Odpowiedz
Te QUANTUUM które proponujecie mogę sobie odpuścić, na paczkę będę czekać do 3 tygodni a chciałbym poćwiczyć z lampkami przed końcem czerwca bo później znajoma żony poprosiła o sesje tuz przed porodem. Sesja jest o tyle ważna że jak się spodoba to później będę miał kolejna z maluchem a po nowym roku ślub i za to już zainkasuję $$$. Sam ślub na wyspach to około £1000 wiec z oczywistych względów mi na nim zależy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu