Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruch na zdjęciu
Cytat:Uprzedzenie niektórych ludzi do fotografii barwnej wynika z nieumiejętności traktowania koloru jako pewnej formy, środka wyrazu. Kolorem można wyrazić rzeczy, których nie da się opowiedzieć w czerni i bieli... Ci, którzy wieszczą całkowite wyparcie czarno-białej fotografii przez zdjęcia barwne, nie wiedzą, co mówią. Te dwa nurty fotografii w żaden sposób nie rywalizują ze sobą. Są całkowicie różnymi środkami służącymi do realizacji innych celów.
EDWARD WESTON - (1886-1958) - amerykański fotografik, uznawany za jednego z mistrzów dwudziestowiecznej fotografii.

Zgadzam się w 100% - i właśnie to starałem się przekazać we wcześniejszych wpisach na wszystko jest miejsce i czas a zatem powtórzę jeszcze raz.
Dobra sztuka broni się sama
M
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
a co to jest dobra sztuka ?

Cytat:Kolorem można wyrazić rzeczy, których nie da się opowiedzieć w czerni i bieli...
a to chyba taka oczywista oczywistość Oczko
Odpowiedz
tema rzeka i dyskusja na ten temat to nic innego jak: DYSKUSJA CZYSTO AKADEMICKA :-)

kolor ? oczywista oczywistośc ??? a co w takim razie gdy lepiej przedstawic zdjecie mono, a zamiast koloru dobrze zrobic kontrast ??

t
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
a tam zaraz akademicka, poza tym to znaczy, że nie ma odpowiedzi na to pytanie ? to czemu jednak pewne dzieła a nie inne nazywa się sztuką ? Oczko

ale w tym cytacie chodzi o coś zupełnie innego. To troszkę tak, że jeśli tematem zdjęcia ma być czerwone jabłko to będziesz się musiał nieźle napocić, aby uzyskać taki przekaz w bw Oczko Oczywistością jest tu teza, że bw i kolor ma swój osobny świat przekazu, który być może w pewnym zakresie się styka.
Odpowiedz
a tam g... guzik prawda, cala prawda o sztuce i jej spoglądaniu osob postronnych na sztuke jest zawarta w dwoch filmach:

\"Nie lubię poniedziałków\" i \"Poszukiwany,poszukiwana\"

szczegolnie w tym pierwszym , jak gość zostawił na chwile część od kombajnu w muzeum i dostał pierwsza nagrodę, niestety artyści przez duże \"A\" patrzą na swiat i na przedstawienie świata \"troche\" inaczej :-)

dlatego to jest temat RZEKA i bez odpowiedzi , filozofowie nic tu nawet nie poradzą :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
filozofowie się tym raczej nie zajmują z tego co wiem, chyba, że Jean Baudrillard, który de facto również para się fotografią hehe

rozumiem twoje zdanie Oczko
Odpowiedz
Cytat:a co to jest dobra sztuka ?

Cytat:Kolorem można wyrazić rzeczy, których nie da się opowiedzieć w czerni i bieli...
a to chyba taka oczywista oczywistość Oczko

Określenie \"dobra i zła sztuka\" zawiera w sobie tyle możliwości interpretacyjnych, ukrytych znaczeń i inspiracji, metafor i intuicji, że trudno odpowiedzieć w jednym zdaniu czy też artykule \"co to jest sztuka\", krótko mówiąc z punktu filozoficznego nie będzie to zamykanie się w systemach i koncepcjach ściśle określonych, ale przekracza i dociera do tego, co głęboko ukryte w myśli, w byciu i sztuce.
Jednoznaczne określenia dobra i piękna nie wyczerpują wszystkich pytań i nie mają pełnego oparcia w empirii, nasz sposób obcowania ze sztuką nie ogranicza się do jednego doznania czy przeżycia i tym samym nie można zredukować związków między dobrem i pięknem do jednej kategorii bytu, ekspresji, działania, czy poznania. Ostatecznie to w człowieku należy szukać źródła dobra i zła, piękna i brzydoty. Według słynnego określenia Sofoklesa, człowiek to istota niesamowita, bo diabelsko-anielska :evil: w jednym ciele. Tak więc losy etyki i sztuki zależą od tej diabelsko-anielskiej istoty i przynajmniej częściowo dzielą z nią te niesamowite właściwości. Z tych też względów sztuka wciąż wymaga bliższego i głębszego wyjaśnienia.
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
ale temat dobra i piękna został już dawno \"porzucony\", chociażby z tego powodu, że każdy w danej chwili ma inną tego definicję. kiedyś to co piękne często było dziełem sztuki, dziś dziełem sztuki może być wszystko.
poza tym tak wszyscy od tego tematu uciekają, a jednak termin dzieło sztuki w użyciu jest, jednak kiedy padnie pytanie jak moje, konkret ginie Oczko Z drugiej strony obserwując chociażby to forum da się zauważyć dążenie w jakimś kierunku, być może zwykłe ociosywanie to źle, to nie tak, ale sumarycznie chodzi o to, aby robić \"dobre foty\". Stąd pytanie Oczko
Odpowiedz
Cytat:tema rzeka i dyskusja na ten temat to nic innego jak: DYSKUSJA CZYSTO AKADEMICKA :-)

kolor ? oczywista oczywistośc ??? a co w takim razie gdy lepiej przedstawic zdjecie mono, a zamiast koloru dobrze zrobic kontrast ??

t

No to jest akurat bardzo proste (czytaj szalenie skomplikowane)
Wyobraź sobie dwa zdjęcia dla przykładu obrazujące zniechecenie, zmeczenie coś w tym stylu Oczko
Jedno jest surowe B&W a drugie jest w pełnym kolorze.
A teraz wyobraz sobie dwa zdania...
Pierwsze powiedzmy w stylu \"zaczyna mnie to powoli nudzić idę i idę ciezkawo mi się robi, a kresu niewidze. Może siade w rowie i zaczekam aż cel sam przyjdzie do mnie Uśmiech\"
A teraz drugie \"Kur.a mam dość\" albo \"pier.ole dalej nie idę\"
I zdjęcia i zdania właściwie przedstawiają, znaczą dokładnie to samo, ale wydźwięk i odbiór jest skrajnie różny Oczko
To troszkę tak jak z przeklenstwami właściwie ich moc nie leży w tabu, nie leży w skojazeniach znaczeniowych, jeno w tym ze w bardzo krótkiej ascetycznej formie często onomatopejicznej (warczenie w polskiej k..rrrrwww . e czy fuczenie w fffuck) wyrazamy niezliczoną ilośc emocji Oczko

Wracając do foto kolor może usubtelniac, przekaz jednocześnie zmniejszając jego sile, albo w momencie gdy nasowa inne skojarzenia niż kształt forma etc może ten przekaz zabić Oczko ... Zreszta temat rzeka i nie będę Cię teraz zanudzal Oczko

Wracając jednak do ruchu w fotografii to dla mnie jest to już nowa jakość która się w samym terminie fotografia nie mieści, bo ma inna formę przekazu/wyrazu. I jeśli się utrzyma jako zjawisko to będzie nowa forma ekspresji Oczko
Już bardziej fotografia 3dbdo mnie przemawia jako cześć fotografii niż fotografia ruchoma bo to bardziej podchodzi pod film,
Odpowiedz
No dobrze. Dla mnie to nie jest film. Jest to ruchome foto. Gdyby było zapętlone, odbiór byłby lepszy, ale nie umiem zapętlić.
Foto (?) mojego autorstwa.

[video]http://vimeo.com/25460349[/video]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu