Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruch na zdjęciu
W kulturze masowej zanikają formy ograniczone w swojej formie, użytkowaniu. Klasycznej fotografii nic nie zastąpi ale lud chce gadżetów, rzeczy uniwersalnych stad coraz częściej widzimy ramki z możliwością pokazu slajdów, wyświetlania filmów itp
Odpowiedz
Na razie technika wyświetlania jest w powijakach. Ale matryce OLED, mają lepszą jakość wyświetlania niż kineskopy. A te wiadomo, miały lepszej jakości obraz niż obecne telewizory. Druk ma ograniczenia. Mówię tu o zwykłym druku gazet, książek, czasopism, albumów itd. To jest tylko CMYK, najuboższy zakres kolorów. Jeśli matryce OLED rozwiną się na dużą skalę, ze swoim zakresem kolorów RGB, to co będzie lepsze? Druk czy wyświetlacz?
Te matryce ponoć będzie można nanosić na wszelakie podłoża, techniką podobną do obecnego druku. Więc przyszłość to butelka Coca-Coli z ruchomym logo Uśmiech
I czasopisma, gdzie ruchome zdjęcia zastąpią obecne statyczne. A może i w galeriach zawiśnie nowy rodzaj sztuki? Fantazjuję? Może. Ale kto wie, kiedyś dawno temu, film też był pewnym dziwolągiem.
Odpowiedz
Już nie długo pojawią się gazety z ruchomymi obrazami czy jakość takich obrazów będzie dobra?, pewno nie ale to dopiero początek, czy przyjmie się pomysł?, pewno tak przed postępem nie uciekniemy, IMHO tradycyjna fotografia nie zaniknie, gdy powstała możliwość robienia fotografii kolorowej wydawało się, że czarno-biała powinna umrzeć śmiercią naturalną a mimo to nadal trzyma się dobrze i nie zanosi się na to żeby zniknęła z wystaw czy katalogów wręcz odwrotnie często jest bardzo pożądania i chętnie prezentowana oraz wyróżniana na różnych konkursach fotografii.

Wydawcy amerykańskiego tygodnika \"Entertainment Weekly\" dołączą ruchome reklamy wideo. Reklamówki można obejrzeć na specjalnych, płaskich ekranach ciekłokrystalicznych, które mają działać na podobnej zasadzie jak pocztówki dźwiękowe.
Mechanizm zbudowany jest na zasadzie czipu i działa podobnie jak pocztówka dźwiękowa. Na jednym czipie można umieścić do 40 min nagrania wideo.
Pomysł gazety z ruchomymi obrazami pojawił się także w literaturze. W serii książek o Harrym Potterze informacje ze świata magii i czarów ukazują się bowiem w \"żywej\" gazecie \"Daily Prophet\"
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
no ale to, że \"za chwilę\" wejdzie jakaś nowa technologia jest zdaje się oczywiste i nie ma się co nad tym zastanawiać, pytanie czy to ma coś wspólnego z fotografią, o ile ma Oczko
ja widzę to tak, że więcej się mówi, pisze, etc o tym jak można coś pokazać (nowinek techniczny), a nic o tym co pokazać. następuje przyrost formy nad treścią, częstokroć wstępna fascynacja nowym sposobem przedstawienia nie pozwala nam spojrzeć na to z dystansu i \"podniecamy\" się czymś mało wartościowym nawet z punktu widzenia technicznej części - bo jest to nowe, zapominając w ogóle o tym co jest przekazywane. Coś ala kino 3d Oczko nie ważne, że oglądasz bzdury, ważne, że jest 3d. Kiedy fascynacja minie być może zaczną się pojawiać \"treściwsze\" filmy, ale wtedy zapewne pojawi się kolejna nowinka, która zawładnie kinem i nikt nie będzie eksplorował możliwości 3d bo będzie 6d, itd .. Oczko
Wracając zatem do wątku fotografii czarno białej, dlatego ona cały czas ma się dobrze, bo to co człowiek widzi to jedno, a to co z tym widzeniem dzieje się w środku w człowieku to drugie. Nie mam zdania wyrobionego w tej kwestii, ale zdaje mi się, że paradoksalnie kolor odbiera coś fotografii z punktu widzenia odbiorcy. To troszkę tak jak z ostrością w pełnym kadrze, a tylko na detalu Oczko
Odpowiedz
Cytat:... możliwości 3d bo będzie 6d, itd .. Oczko

ja pierdziu, \"czwarty wymiar\" jest nielada wyzwaniem, a ty tu zes pojechal z szóstym ;-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
hehe, ja pisałem o kinie
http://www.kino5dextreme.pl/
więc można się niebawem spodziewać +1 co ? Oczko
Odpowiedz
taaaa , czytalem juz o tym , ponoc w kompach ma ta technologia byc, ze jak sobie popatrzysz na zdjecie np kurczaka z rożna to poczujesz jego zapach

swiat OSZALAŁ :-) i tyle,

ja tam pozostaje przy foto , statycznych i z przewagą mono :-)
Już więcej nie postuje !!!
Odpowiedz
Cytat:ja tam pozostaje przy foto , statycznych i z przewagą mono :-)
no ale zapaszek mógłbyś dodać :laugh:
Odpowiedz
Można by dyskutować bez końca na tym czy ruchome obrazy w gazecie czy w książkach mają lub mogą mieć coś wspólnego z fotografią, IMHO na dzień dzisiejszy nie, ale co będzie w przyszłości to się okaże, pewno będą tacy, co zaakceptują taką formę fotografii i będą jej bronić, jako pewną formę sztuki no cóż, kiedy pojawiły się pierwsze filmy w kinach emocji było sporo a i dziś kino vs teatr też nie obejdzie się beż dyskusji, kino ma swoich zwolenników jak i przeciwników, to samo dotyczy teatru.

Jedno jest pewna dobra sztuka czy też fotografia broni się sama – i niech tak zostanie
"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”
Odpowiedz
Zawsze, gdy wchodzi nowa technologia, ludzie narzekają, że \"oto nadchodzi kres tego co dobre\".
Pomimo wielu nowych wynalazków, nadal istnieje:
Teatr
Film kolorowy i czarno-biały
Fotografia kolorowa i czarno-biała
Książka
Radio
TV
Malarstwo
Rzeźba

Zapewne i ruchomy obraz doczeka się swego miejsca w sztuce, czego z niecierpliwością oczekuję.

A to taki cytat:

Uprzedzenie niektórych ludzi do fotografii barwnej wynika z nieumiejętności traktowania koloru jako pewnej formy, środka wyrazu. Kolorem można wyrazić rzeczy, których nie da się opowiedzieć w czerni i bieli... Ci, którzy wieszczą całkowite wyparcie czarno-białej fotografii przez zdjęcia barwne, nie wiedzą, co mówią. Te dwa nurty fotografii w żaden sposób nie rywalizują ze sobą. Są całkowicie różnymi środkami służącymi do realizacji innych celów.

EDWARD WESTON - (1886-1958) - amerykański fotografik, uznawany za jednego z mistrzów dwudziestowiecznej fotografii.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu