Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trudny Klient - wasze przejścia.
Trudny klient,to trudne zagadnienie ,czasami trafia sie trudny fotograf dla danego klienta.trzeba brac pod uwage że strony są dwie.
Pamiętam ja sam osobiście byłem trudnym klientem dla mojego fotografa a on dla mnie był trudnym fotografem.
Sytuacja była bardzo nie przyjemna,dzisiaj patrząc okiem fotografa ślubnego dalej stwierdzam ze tamten człowiek to był poprostu ham.
Był sierpień i piękna pogoda ślub kościelny na godz 17.00 i zaraz po kościele mieliśmy jechać do parku na sesje,i nagle fotograf mówi ze nie zrobi sesji w parku ponieważ nie bedzie światła i zrobimy te sesje w innym terminie.
byłem tym oburzony,jak w trakcie ślubu fotograf może zmieniać plany,co więcej była piekna pogoda a dzień długi.
wykłóciłem się z nim ze sesja sie odbedzie i tak było ,zrobił świetne zdjęcia ale ja na nich jestem delikatnie mówiąc wkurzony i bez uśmiechu.
Nie był to koniec perypetii z tym fotografem , - po ślubie prosił mnie o wiecej czasu na przygotowanie materiału,powiedziałem że nie ma problemu ponieważ wyjeżdźam na 3 tygodnie.Kiedy wrócilismy otrzymaliśmy serie nie miłych telefonów w których fotograf poganiał do odbioru zdjęć ponieważ są skończone,sugerował że jak nie mamy pieniędzy to żeby pożyczyć,choć nie wiem czemu o pieniądzach mówił,ponieważ pieniądze i umowa dla niego była odłorzona i to my czekaliśmy na niego.
Fotograf dzwonił nie tylko do mnie i do żony ale i do naszej rodziny.
Pomijam pare sytuacji wcześniej kiedy w każdej rozmowie telefonicznej słyszałem inną kwote do zapłaty ,ostatecznie kazałem mu podpisać na umowie dokładną kwotę jaką mam zapłacić.
Przy odbiorze zdjęć fotograf był ogólnie obrażony,za dużo nie mówił a i ja nie jestem kłótliwym człowiekiem,więc wszystko się jakoś odbyło,lecz przy wyjściu zapytałem czy psy są zamkniętne (a miał dwa duze psy w ogrodzie) odpowiedział że nie wie i trzasnął drzwiami.

tak że dzisiaj wiem że fotograf ślubny to nie tylko gość który ma przyjść i zrobić pare zdjęć lecz to człowiek który w pewien sposób nadaje wyrazu ceremoni staje się świadkiem tego jedynego dnia w życiu ,dnia który sie zapamięta.
minęło 10 lat a ja wciąż pamietam te niemiłe chwile na moim slubie.

a żeby było śmiesznie po roku od ślubu ów fotograf pomylił chyba numery telefonu i dzwonił do mnie z ofertą fotografi ślubnej....no i wtedy mu się przypomniałem Oczko

dzisiaj sam robie sluby i równie ważna jak jakość zdjęć jest relacja z klientem,jest to tak samo trudne jak odnalezienie własnego stylu czy techniki zdjęć.Budowanie dobrej relacji w tak krótkim czasie jakim jest kilka spotkań to trudna sprawa,ale jak dotąd jakoś mi wychodzi.
Powiem jeszcze że robie śluby za granicą i nie moge posługiwać się własnym językiem,jest szalenie trudno nabyć klienta bez uprzedzeń do Polaka,raz miałem przypadek gdzie goście weselni podchodzili do mnie i dziękowali że jestem z nimi w tym dniu / to było coś niesamowitego.

a co do trudnego klienta to pierwszego będe miał teraz w grudniu,wymyslił że sesja będzie w parku o godz 16. no cóż nasz klient nasz pan Oczko
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu