Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[mmichalski] ( . )( . ) AKT
Zdjęcie 
Takie moje starcie z aktem...

PS. Wybaczcie za tytuł ale nie jestem w tym zbyt dobry, a mam zamiar wrzucać tutaj różne zdjęcia więc trudno dać jakis ciekawszy tytuł.
1

.jpg   ania-10.jpg (Rozmiar: 167.68 KB / Pobrań: 81)
2

.jpg   ania-18.jpg (Rozmiar: 271.61 KB / Pobrań: 92)
3

.jpg   KorneliaP-7a.jpg (Rozmiar: 163.94 KB / Pobrań: 84)
4

.jpg   KorneliaP-14a.jpg (Rozmiar: 145.7 KB / Pobrań: 80)

Poprawiłem linki ADMIN
Odpowiedz
PRZECZYTAJ TO a potem wstawiaj
http://canoniarze.pl/Temat-dodawanie-zdj...ostow_1913
Pamiętaj o kursorze w polu!
DOBRO KONIECZNE ...
Reputacja -∞
Odpowiedz
dziękuję i przepraszam za problem
Odpowiedz
Taki bardziej naturyzm niz akt Ci wyszedł Oczko
IMHO kadry i światło kładą te zdjęcia całkiem. Albo kroisz te baby kadrem (vide 1-2,4) generalnie odcinanie kończyn blisko stawów nie daje dobrego efektu. Albo masakruja je cienie (4-3) wszelkie dziwne cienie widać lepiej na nagiej kobicie i jeśli one nie grają jakiejś roli to bardzo psowa efekt
Podsumowując moze nr 3 jest względnie ok reszta IMHO do przemyślenia.

Ps. Akt to bardzo ciężki kawałek fotografii a akt full-postaciowy w naturalnym świetle jest mega wyzwaniem Oczko
Odpowiedz
fotografuje od kilku lat, i tne kończyny od poczatku, zdjęcia jakie zwykliśmy oglądać w albumach rodzinnych gdzie każdy ma pół metra wolnej przestrzeni z każdej strony powodują u mnie jakieś odrzucenie, stad też takie cięcie...swoją drogą jak ktoś tak utnie w VOGUE to się wszystkim podoba, prezentując to gdzie indziej krzywimy się... cienie... hmmm czy one nie sprawiają że coś jest bardziej naturalne? prawdziwsze? może się mylę. Skoro naturyzm nie akt to proszę o wyjaśnienie czym jest akt... czy to musi być studio lub lokal? Wydaje mi się że każdy patrzy na to w nieco inny sposób, dlatego ja unikam takich stwierdzeń i szufladkowania, chyba wszystko zależy od zamysłu?

Staram się jak mogę, i jestem otwarty na wszelkie podpowiedzi, nie zależy mi na oklaskach, ale jeśli mogę to chciałbym więcej konkretów by wiedzieć co poprawić.
Odpowiedz
Cytat:fotografuje od kilku lat, i tne kończyny od poczatku, zdjęcia jakie zwykliśmy oglądać w albumach rodzinnych gdzie każdy ma pół metra wolnej przestrzeni z każdej strony powodują u mnie jakieś odrzucenie, stad też takie cięcie...
Alez nie popadajmy z skrajności w skrajnosc, ja generalnie jestem fanem ciasnych kadrow! Ale tak jak pól metra miejsca z każdej strony nie robi od razu ze zdjęcia rodzinnej fotki tak i ciasny kadr nie robi z nas pro. Cięcie kończyn samo w sobie nie jest złe, ale musi wspolgrac z kadrem i nie powinno powodować, ze człowiek skupia sie na tym cięciu zamiast na zdjęciu. A zazwyczaj tak jest ze cięcia na/przy stawach sprawiają takie nieprzyjemne wrażenie (tak ja to widzę przynajmniej)

Cytat:swoją drogą jak ktoś tak utnie w VOGUE to się wszystkim podoba, prezentując to gdzie indziej krzywimy się...

Jak utnie dobrze to sie podoba, jak utnie tak ze to razi to i na okładce Vogue\'a bedzie to przeszkadzać

Cytat: cienie... hmmm czy one nie sprawiają że coś jest bardziej naturalne? prawdziwsze? może się mylę. Skoro naturyzm nie akt to proszę o wyjaśnienie czym jest akt... czy to musi być studio lub lokal?

No fakt cienie sprawiają, ze jest bardziej naturalnie stad miedzy innymi moje określenie naturyzm. Z aktem w guncie rzeczy jest jak z portretemOczko możesz zrobić zdjęcie Kasi i każdy kto ja zna patrząc na portret powie o to Kasia. Ale możesz zrobić portret Kasi tak ze zainteresuje każdego widza i bedzie niósł on o wiele wiecej informacji, bedzie nośnikiem jakiejś uniwersalnej wartości estetycznej, czy stanu ducha. Oczko tak samo jest z aktem moze byc ot gola baba a moze byc w tym o wiele wiecej.

Cytat:Wydaje mi się że każdy patrzy na to w nieco inny sposób, dlatego ja unikam takich stwierdzeń i szufladkowania, chyba wszystko zależy od zamysłu?

Oczywiscie ze tak dlatego tez moejej osobistej, prywatnej (i prawem zastrzezonej prawie jak znak towarowy) opini nikomu nie narzucam! Nikogo tez nigdzie nie szufladkuje bo chyba nie mozna nazwać szufladkowaniem wyrażenia szczerej i całkiem niezle uzasadnionej prywatnej opinii.
Odpowiedz
W sumie podpisuję się pod tym co napisał kain. Nic dodać nic ująć.
No ale jeśli chcesz konkrety to proszę:
1. Ten badyl psuje całą fote. Jest w mocnych punktach i można się zastanawiać czy to on jest tematem zdjęcia na tle modelkiUśmiech
2. Piszesz o kompozycji i o \"pół metra wolnej przestrzeni\" a dałeś wolne nad głową i tniesz pod kolanem, wieć albo przybliż trochę i mniej nad głową i cięcie nad kolanem - jednym słowem ciaśniej, albo mniej nad głową i wiecej na dole - wodoczna cała postać.
3.Strasznie wyjarana skóra, kadr też mi się jakoś gryzie. Nie wiem jak świecone ale brakuje mi tu blendy i \"murzyna\" - względnie najlepsze z całej czwórki.
4.Pocięte ramiona, bark, łokieć, palce - nie podoba mi się.

Powołujesz się na to że fotografujesz tak od początku. Cóż mogę powiedzieć... czy skoro popadłeś w złe nawyki od początku to znaczy, że to jest dobrze? może czas to zmienić? Czy to że palę odkąd pamiętam znaczy że robię dobrze, a na okładce Playboya widziałem kiedyś dziewczynę z papierosem więc to napewno zdrowe? Chyba nieUśmiech Powołujesz sie na VOGUE..no no wysoko celujesz, ale jeśli to ma być obrona tych fot to spróbuj je tam sprzedać.
Odpowiedz
kain dziękuję za rozwinięcie, zgadzam się i będę starał się uwzględniać porady przy następnych sesjach, mam nadzieję ze mogę liczyć na kolejne porady

fotojacek, ileż ironi, miało być zabawnie? pośmiałem się, dzięki tego dzisiaj potrzebowałemUśmiech a tak na poważniej, dzieki za porady, mam inne kadry, tej samej sytuacji więc w wolnej chwili wrzucę, moze to faktycznie jedynie kwestia kadru, co do gałęzi, została tam specjalnie ściągnięta, miała zasłonić modelkę, ot żeby to nie była po prostu goła dziewczyna w lesie, no ale kazdy widzi inaczejUśmiech
co do vogue... hmmm to miał być jedynie przykład do łatwego zobrazowania pewnych koncepcji, nie miał słuzyć do porównywania się z osobami pracującymi tam, ale widocznie nie zrozumiałem, przepraszam w takim razie że nie napisałem tego w wystarczająco jasny sposóbUśmiech

dziękuję wszystkim za komentarze i może mała prosba, oceniajac któreś zdjęcia starajcie sie jednak odnieść do konkretnych prac, bo wychodzi to zbyt ogólnikowo i opawianie kilku zdjęć jednocześnie bez odpowiednich podziałów staje się problematyczne

pozdrawiam i czekam na kolejne opinie

PS> nie głaskać, tyło lać niemiłosiernie, jak bede chciał usłyszeć coś miłego to spytam się rodzicówJęzyk
Odpowiedz
Kolejny rodzaj foto o którym nie powinienem się wypowiadać. Jednak IMO 1 jest świetne, technicznie jest ok, kadrowo przeszkadza mi tylko gałąź w lewym górnym rogu.
Odpowiedz
wypowiadać chyba moze się każdy, nawet jesli tego nie praktykuje, nie robi takich zdjęć to ma jakieś własne odczucia które są cenne, aha i żeby nie było to źle zrozumiane, nie twierdze że ja się znam, po prostu próbuje
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu